veel gestelde vragen
- Basisinventarislijst
- Boekjes Sketchup, kleurenleer en beeldbewerking
- Bouwtechnieklokaal inrichting
- Differentiaties in bouwbreed
- E-Learning FAQ
- Eindtermen
- Examen in meer differentiaties
- Examenprogramma GL
- Fijnhout voorbeeldexamens
- Infra binnen bouwbreed of techniekbreed
- Infra: waarom ontheffing nodig?
- Kader! database Noordhoff
- Machinale: aantal leerlingen
- Meer meisjes in techniek
- Toetscenter
- Toetsenbank: beschikbare toetsen
- Vreemde exameneenheden binnen Bouw-/ Techniekbreed
Infra: waarom ontheffing nodig?
Om Infra als differentiatie aan te bieden, heeft een school ontheffing van het ministerie nodig. Pas dan kan de leerling geregistreerd worden. Hoe zit dat precies?
Aan een afdeling zit een zogenaamde ILT code gekoppeld. In het VIERDE leerjaar wordt de ILT code gevolgd door een specifieke vakcode die hoort bij de differentiatie. Deze code is van belang in het 4e leerjaar als je de examens administratief moet inrichten en deze gegevens met BRON moet uitwisselen. Heb je geen ontheffing, dan keurt BRON dus niet de gekozen ILT code af (deze hoort bij de afdeling Bouwtechniek), maar de koppeling tussen de ILT code en de vakcode en afkorting (voor Infra: 1095-bti). Met andere woorden: heb je geen ontheffing voor Infra dan heb je geen toestemming om die vakcode te gebruiken.
Voor leerlingen Bouwbreed / Techniekbreed is die ontheffing dan weer niet van toepassing omdat die de vakcode voor Bouwbreed / Techniekbreed gebruiken.
