nieuws
Alle berichten
- Landelijke BWI Dag 2025 - met workshopoverzicht
- Subsidieregeling statushouders voor de klas
- Van HBO-opleiding tot BWI-docent!
- AVO examens BB en KB alleen nog digitaal
- Regioportretten 2024-2025
- EasySign licentie
- TIP. Werkvoorbereiding voor leerlingen
- Wedstrijd PO-VO werkstukje
- PrO: lespakket voor PrO scholen beschikbaar
- Regiobijeenkomsten voorjaar 2025
- Windesheim biedt modulaire BWI scholing
- Septembermededeling CSPE 2025
- Hogere werkdruk door doorstroomtoets
- Afbouwprofs zijn mooimakers
- K08 Vloeren
- Vernieuwde keuzevakken
- Nieuwe syllabus BWI voor CSPE 2027
- SketchUp voor creatief technisch onderwijs
- Belle Dijkstra: docent BWI en rolmodel
- K10 Bijzonder metselwerk
- VO-signaal Stage (Voion)

Subsidieregeling statushouders voor de klas
19 mei 2025
Kent u een statushouder of Oekraïner die in het thuisland over een diploma beschikt? En ben je op zoek naar een nieuwe collega? Dan biedt een nieuwe subsidieregeling wellicht uitkomst. Tot 5 september kan de directie van een school subsidie aanvragen om statushouders en Oekraïners voor te bereiden op hun rol in het Nederlandse onderwijs.
Sommige vluchtelingen werkten in hun thuisland als leraar. Als het goed is hebben ze daar ook een opleiding gevolgd. Om in Nederland voor de klas te kunnen staan, dienen ze een door Nuffic erkend diploma te hebben. Om hun voor te bereiden op hun rol in het Nederlandse onderwijs kan een school per deelnemer €10.000,- subsidie aanvragen.
Het opleidingsprogramma bestaat uit begeleiding op school en een opleiding via een lerarenopleiding of een andere aanbieder en duurt minimaal 1 en maximaal 2 jaar. De deelnemers krijgen in ieder geval een module Nederlands als tweede taal, vaktaal en vakdidactiek. Het is dus geen lerarenopleiding: daarvoor geldt de subsidieregeling niet.
Tot 5 september kan een bestuurder of directeur een subsidieaanvraag indienen. Meer informatie en de voorwaarden voor subsidietoekenning zijn te vinden op de website van DUS-I.