nieuws

CSPE enquête 2025 rapportage

CSPE enquête 2025 rapportage

22 juli 2025

Ook in 2025 is aan docenten gevraagd wat zij van het CSPE vinden. De effectieve invultermijn was door vrije dagen als Hemelvaart en de datum van de meivakantie korter dan voorgaande jaren. Voor BWI zijn 49 enquetes ingevuld (2024: 93, 2023: 76). Het resultaat is gebruikt voor het vaststellen van de N-term.

Tot 2023 werden de resultaten twee keer ‘opgehaald’. Een keer voor het vaststellen van de N-term en een keer aan het eind van de afnameperiode. Omdat de ervaring leert dat tussen de resultaten weinig verschil zit, maar het maken van twee verslagen wel extra kosten met zich meebrengt is er voor gekozen de enquête vóór het vaststellen van de N-term te stoppen. 

Hieronder kunt u de rapportage downloaden. Een aantal zaken uit het rapport:

  • 88% laat de instructiefilmpjes voor afname van het cspe aan de kandidaat zien.
  • Voor blauw geeft 94% van de docenten aan dat de inhoud binnen de syllabus valt. Voor de rode versie is dat percentage zelfs 100%.
  • Gemiddeld vindt 8% van de docenten dat het taalgebruik te moeilijk is. In een toelichting geven zij aan dat het taalgebruik van de leerlingen gedaald is.
  • Gemiddels vindt omgeveer 79% van de docenten dat de moeilijkheidsgraad op niveau is, 15% vindt het te makkelijk en 6% te moeilijk. Opmerkelijk is dat 44% vindt dat BB Rood onderdeel C te makkelijk is. 
  • 92% van de docenten geeft aan dat de voorbereiding op en de afname van het onderdeel met opdrachten in Facet geen problemen oplevert.

Download de rapportage voor BWI »

Download de overall rapportage voor alle profielen »