nieuws
Alle berichten
- Bouw stuwt ook andere sectoren
- Leermiddelen vmbo BWI bestelbaar
- Minitoetsen alleen nog in Facet
- Dit is nog eens een kast
- Docenten gezocht voor verbeteren keuzeproces
- Tekort aan jonge bouwvakkers m/v
- Jongeren bouwen apenverblijf
- Cursusaanbod profiel BWI
- Praat mee over voorlopig advies Onderwijs 2032
- Locatie regiobijeenkomst 2 gewijzigd
- Informatie over nieuw vmbo
- Oneindige tafel van 15-jarige
- Poll trainingen profiel BWI
- Nieuwe woning in een dag
- Professionalisering vmbo
- Leerwerkhuis must bij profielen
- Meubel biedt goede toekomst
- Project Upgrade lokaal: uitdaging
- Hout dat werkt!
- Prive gebruik schooltablet
- Nieuwe website meubelmaker
Bouw stuwt ook andere sectoren
16 november 2015
De toename van de bouwproductie met 6% is niet alleen positief voor de bouw zelf, maar ook voor groothandel, wegtransport en binnenvaart. Dat blijkt uit een rapport van het ING Economisch Bureau.

Een recent rapport van het ING Economisch Bureau toont aan dat de bouw een ‘katalysator-effect’ heeft op de Nederlandse economie. Vooral de woningbouwproductie herstelt dit jaar flink en dit werkt positief uit op andere sectoren zoals de groothandel, het wegtransport en de binnenvaart.
Neveneffect is dat ook de zakelijke dienstverlening groeit. En van de toenemende koopkracht en vertrouwen onder consumenten profiteren ook de detailhandel en horeca.
Door de aantrekkende woningmarkt is het momenteel één en al woningbouw wat de klok slaat in de bouw. De beëindiging van het lage btw-tarief zorgde in juli wel voor een lichte terugval van de volumes, maar voor geheel 2015 verwacht ING Economisch Bureau een groei van zes procent. In de utiliteitsbouw en de infrasector is er nog geen sprake van herstel.
Voor meer informatie over dit rapport van het ING Economisch Bureau klik hier.