nieuws
Alle berichten
- BWI Goes werkt mee aan tentoonstelling Hout
- Bekostiging scholing en technisch vmbo
- Tweede Kamer: minder lesuren
- Wetsvoorstel lerarenregister
- LD-functie ook voor vmbo docent
- De toekomst BWI is begonnen
- Schoenen uit leert beter
- Vmbo'er wil goed met geld omgaan
- Subsidieregeling praktijkleren
- Bezem CSPE's
- "Bijscholen is noodzaak"
- BWI inventaris over?
- Vereenvoudiging bekostiging
- Boysday voor techniek
- Registercode op certificaat
- Nieuwbouw kopers meer tevreden
- Vmbo en mbo voegen samen
- Keuzevakken betekent KIEZEN
- Bekostiging techniek
- Toetsitem ontwikkelaars gezocht
- Prototype praktijkopdracht daken
BWI Goes werkt mee aan tentoonstelling Hout
14 juni 2016
Leerlingen BWI van het Goese lyceum verbinden diverse partijen met het hout project.
Een jaar lang is er in het Zeeuws Museum een tentoonstelling over hout. Vmbo leerlingen van het Goese lyceum hebben voor de tentoonstelling een bank met verschillende verbindingen en houtsoorten gemaakt.
Z|j zijn daarbij begeleidt door Casper Labarre, een bijzonder stoelenmaker, en Cees Droste, een meester in eeuwenoude afdichtingstechnieken in de scheepsbouw. Casper en Cees hebben de leerlingen hun technieken geleerd en het werken met alleen handgereedschap. Dat vraagt om vakmanschap maar ook om tijd, geduld, aandacht en liefde.

De bank die door leerlingen gemaakt is staat prominent opgesteld in het museum. Een tweede bank heeft een plaats gevonden in 'De Historische Scheepswerf Meerman' in Arnemuiden. Het proces dat de begeleiders en jongeren doorlopen hebben is een jaar lang gefilmd. Deze film is tijdens de tentoonstelling te zien.