nieuws
Alle berichten
- Landelijke Dag: Verliefd op Internet
- Landelijke Dag 2007
- Landelijke Dag. Win een camcorder!
- Landelijke dag: toegangsbewijzen en meer
- overlaat
- Landelijke Dag. Wie zijn Ewout, Aad en Sander?
- Oproep straten hal Harderwijk
- Leren Ondernemen: subsidie en prijsvraag
- Landelijke Dag 2007: Laatste kans aanmelding!
- Oproep: foto van open dag in lokaal
- Goede Praktijken Competitie
- Landelijke Dag 2007: Sterren in de klas!
- Praktijkleren in Leerwerkhuis
- Oproep straten GoInfra Harderwijk
- Regeling assistentopleiding verlengd
- Twentse jongeren bouwambassadeur
- Skills Masters Bouwplein
- Bouw tobt met vervullen vacatures
- YouTube fun
- Website viert 1 jarig bestaan met een record aantal bezoekers
- Bouwen, Wonen en Interieur map
Bouw tobt met vervullen vacatures
26 maart 2007
Het CWI heeft onderzoek gedaan naar de vacaturemarkt van juli 2005 - juni 2006. Vooral de bouw, de industrie en de zorgverlening kunnen vacatures met veel moeite invullen. Van de één miljoen vacatures in die periode, werden 280.000 als moeilijk vervulbaar aangemerkt.
Uit het onderzoek blijkt onder meer dat laaggeschoold personeel op grote schaal wordt verdrongen door hoger opgeleiden. Van de 161.000 vacatures waarvoor ongeschoold personeel kon worden geplaatst, werden uiteindelijk 100.000 vacatures vervuld door personen met een opleiding.
Verder treffen veel bedrijven geen maatregelen om problemen met de vergrijzing te voorkomen. Van de 270.000 bedrijven met 55-plussers in dienst verwacht slechts 12% problemen met de vervanging van ouderen. 44% van deze bedrijven overweegt op dit moment niet om maatregelen te treffen om wervingsproblemen vanwege de vergrijzing te voorkomen.
Klik hier voor het volledige rapport.