nieuws
Alle berichten
- Data regiobijeenkomsten 2012 - 2013
- Vernieuwing beroepsgericht programma leidinggevenden
- Werkdruk onderwijs hoog
- Skills Masters 2012
- Doe (weer) mee aan Girlsday
- Poll Extern advies
- Bijna geen vertrouwen in minister
- Regiobijeenkomst KMI Apeldoorn
- Website Ontdekhout.nl vernieuwd
- Augustinus werft 47 meisjes voor techniek
- BWI filmfragmenten op site
- Urennorm blijft hekel punt
- Nieuwsbrief 28 verschenen
- CAD-tekenen in cspe metselen 2012
- Vooruitblik op de cspe’s 2012
- Nieuws CvE over BTK16
- Meer jongens dan meisjes op vmbo
- Endemol beste leerbedrijf
- Presentatie Mastermate
- 1040 urennorm blijft toch
- Subsidie voorkomen uitval
Werkdruk onderwijs hoog
12 maart 2012
Een onderzoek van DUO onderwijsgroep laat zien dat bijna de helft van de leraren in het voortgezet onderwijs de werkdruk onacceptabel vindt. De belangrijkste oorzaken zijn de niet-lesgevende taken, het niet zelf kunnen plannen van de werkzaamheden en de fysieke en mentale belasting.
In het onderzoek heeft DUO Onderwijsonderzoek de werkdruk die werknemers in het onderwijs ervaren vergeleken met andere sectoren. Daaruit blijkt dat het onderwijs met 48% erg hoog scoort, tegenover bijvoorbeeld 15 procent van de medewerkers in de gezondheidszorg en 12 procent bij de overheid.
De gevolgen van de werkdruk uiten zich onder andere in ontevredenheid over de kwaliteit van het werk (88%) en gezondheidsklachten die werkgerelateerd zijn (52%).
